Recenze Celestron

Celestron Upclose G2 20x50

Celestron Upclose G2 20x50

Přidáno: 11. listopadu 2012

Zakoupeno v alemat.cz

• Lehkost,skvělé ovládání,bezva vidění:)
  • Nic proti nemám.

S výrobkem jsem maximálně spokojená.

Celestron SkyMaster 20x80

Celestron SkyMaster 20x80

Přidáno: 30. října 2012

Zakoupeno v alemat.cz

Schopnost přiblížení objektu, umístění na stativ. Vzhledem k současnému nevlídnému počasí jsem pořádně neodzkoušel.
Byl to dárek pro mě a vybral jsem si tento typ.

Přidáno: 20. října 2012

• Kvalita zpracování/materiálů
  • Skvělý stojan
  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Relativně snadná manipulace
  • Možnost polárního ustavení
  • Možná rozměry (nečekejte dalekohled "do batohu")
  • Nutnost polárního ustavení (není snadné se to naučit)

Skvělý teleskop, který mi (a nejen mně) otevřel cestu do vesmíru. Vybíral jsem podle ceny, podle tech. specifikací (hlavně podle doporučení z různých fór) a také podle náročnosti na použití a předchozí znalosti.

Jelikož jsem prakticky úplný astronom-začátečník, nebyl jsem si vůbec jist, jestli takový dalekohled zvládnu. Nakonec (neříkám, že jej znám dokonale) s ním není problém - a to žádný znalec fyziky/matematiky nejsem. Leckde na Internetu zkušení borci tvrdí, že je dobré pro začátek zakoupit "obyčejný" triedr - já si myslím, že to tak nutné není, k tomuto dalekohledu je standardně dodáván "hledáček" (takový mini dalekohled), který pro prvotní zkoumání podle mě stačí.

Obtížnost použití: *Sestavení* bych přirovnal asi ke složení stojací lampy z Ikey (podle návodu s trochou cviku bez problémů).

*Užívání* bych rozdělil na dva typy. Základní, které zvládne bez větších obtíží každý (namířit, seštelovat a koukat) a pokročilé, tj. schopnost teleskop si (na EQ montáži) polárně ustavit (rozuměj kalibrovat, seřídit). Druhý typ použití už vyžaduje více znalostí, času... a nutno dodat, že pro kvalitní pozorování je nutné.
Co je v něm vidět: sám jsem nemohl nikde najít jednoznačnou odpověď - zjednodušeně řečeno, Měsíc je vidět nádherně, detailně (zkušení pozorovatelé by asi namítali, že to je v každém dalekohledu). Co se týče ostatních objektů (planet, mlhovin apod.), nečekejte zázraky. Záběry, jako na Internetu to opravdu nebudou. Celkem hezky se mi podařilo chytit zatím Mars a trochu Jupiter - byly maličké, ale rozeznatelné.

Jediný problém je asi najít vhodné místo (kvůli světelnému znečištění), čas a mít štěstí na počasí.

Celestron Upclose G2 10-30x50

Celestron Upclose G2 10-30x50

Přidáno: 20. října 2012

• cena/výkon
  • kvalitní zpracování

Funguje perfektně , lépe než jsem čekal ;-)

Celestron AstroMaster LT 70AZ

Celestron AstroMaster LT 70AZ

Ověřený zákazník PENTA CZ s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 15. října 2012

Zakoupeno v PENTA CZ s.r.o.

Nemam nic, co bych vytkl. Děkuji,

Celestron Travel Scope 70

Celestron Travel Scope 70

Přidáno: 13. října 2012

Zakoupeno v Alza.cz

• Pozorovani prirody, je videt i kratery a stiny mesice, hvezdy, planety i mesice jupiteru pozorovany. Jako zamerovak k astroteleskopu postacujici.
  • mala ohniskova vzalenost

momentalne darek pro 5 leteho kluka

Přidáno: 12. října 2012

• přiblížení
  • dobře padne do ruky
  • váha tak akorát
  • poměr cena/kvalita

Hledal jsem dalekohled do ruky který by měl dobré přiblížení a byl jěště k udžení v rukách.Původně jsem chtěl o něco větší,ale četl jsem předchozí recenze a dám za pravdu že tenhle je už tak na hranici únosnosti v rukách bez klepání.Větší už nemá cenu.

Přidáno: 8. října 2012

Zakoupeno v Alza.cz

• perfektni, presne dle popisu a ocekavani

velmi doporucuju vsem nadsenym amaterskym astronomum

Celestron PowerSeeker 50

Celestron PowerSeeker 50

Ověřený zákazník RAJ-ELEKTRA Ověřený zákazník

Přidáno: 28. září 2012

Zakoupeno v RAJ-ELEKTRA

• obsluha,komponenty,
  • stručný návod v češtině, stabilita ,

V podstate, ´za malo penez dost muziky´ , je to ale spíš pro kutily. Je nutné doladit k obrazu svému. ( vyvážení,fixace,etc.)
Pro začátečníka ovšem optimální. Ještě jestli bude kompatibilní s PC-okularem. Pokud ano tak je to solidní kousek.

Ověřený zákazník NEJCENY.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. září 2012

Zakoupeno v NEJCENY.cz

• Kvalitní cenově dostupný dalekohled s dobrou optikou
  • úzký řemínek

Vřele doporučuji

Celestron AstroMaster 130EQ

Celestron AstroMaster 130EQ

Ověřený zákazník HyperElektro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. září 2012

Zakoupeno v HyperElektro.cz

• Velmi dobrý poměr výkonu k ceně
  • Nepoužitelný hledáček typu red dot

Velmi dobrý poměr výkonu k ceně, dobrá optika na tuto cenovou kategorii, robustní montáž. Nepoužitelný hledáček typu red dot na principu zákrytu dvou červených teček – jedna z nich je přesvícená (vyřešeno předřadným odporem cca. 1k5-2k2 u jedné z LED diod).

Celestron Powerseeker 60EQ

Celestron Powerseeker 60EQ

Přidáno: 7. září 2012

Cena = výkon

Přidáno: 6. září 2012

Zakoupeno v alemat.cz

• za málo peněz hodně muziky

velmi povedený dalekohled,který padne dobře do ruky

Přidáno: 21. srpna 2012

• Velmi ostrý a jasný obraz
  • Kvalitní zpracování
  • Výborné ostření
  • Příjemná povrchová úprava
  • Závit na stativ
  • Řemínek
  • „L“ držák pro připevnění na stativ
  • Hmotnost

Při nákupu jsem se dost obával co vlastně kupuji, všichni mi doporučovali triedry od Nikonu, ale ty jsou cenově o pěkný kus jinde a navíc jsem o této značce nikdy moc neslyšel. Navíc známý si od Celestronu koupil Binocular a ten byl naprosto příšerný.

Nicméně musím říct, že se opravdu jedná o velmi solidní dalekohled s naprosto fantastickým obrazem. Ostření je perfektně nastaveno a není problém doostřit i ty nejjemnější odchylky tak, aby vám obraz vyhovoval. Průměr vstupních čoček zajišťuje ostrý a čitelný obraz i za šera. V noci jsem porovnával tento dalekohled s mým starým 10x50 pohledem na hvězdy a musím říct, že je to opravdu rozdíl - lze pozorovat mnohem více objektů na nebi. Vyhovuje mi i zorné pole na které jsem velmi náročný. Z dalekohledu tak nebolí oči ani po dlouhém pozorování.

Pokud stejně jako mnozí váháte mezi zvětšením 15x70 a 25x70, doporučuji to menší. Obraz se dá udržet z ruky a navíc je nutné si uvědomit, že s rostoucím ohniskem se rozdíly v přiblížení razantně zmenšují.

Mezi nevýhody řadím rozhodně příslušenství a to neuvěřitelně úzký řemínek z nepříjemného materiálu. Použil jsem řemen ze zrcadlovky a problém je vyřešen. Příjemným bonusem je „L“ patka pro přímé připevnění ke stativu, ale dost se vrklá. Nicméně pro občasné použití dostačuje, případě lze dokoupit kovovou. Gumové krytky na vstupní čočky moc nedrží. Mezi poslední nevýhodu řadím hmotnost, ale je zase pravda, že tento dalekohled již kvůli svým rozměrům není vhodný na turistiku a celkově přenášení, takže to zas tolik nevadí.

Ve zkratce - výborná koupě. Mnou zmíněné chyby jsou buďto snadno odstranitelné, nebo pochopitelné. Cena je perfektní.

Přidáno: 15. srpna 2012

• čistý a ostrý obraz i u okrajů
  • pogumované tělo
  • hmotnost, která se dá ještě udržet
  • přiblížení
  • světelnost
  • úzký řemínek, doporučuji si pořídit pořádný řemínek například z fotoaparátu

Hlavním kritériem při pořizení tohoto dalekohledu byla jeho světelnost. Potřeboval "pořádný" triedr na astronomii, výlety a aby byl relativně lehký a skladný. Rozhodoval jsem se mezi 20x80, 15x70 a 25x70. 20x80 byla opravdu v ruce těžko udržitelná a navíc byla podstatně větší než oba dalekohledy s průměrem 70. 25x70 opravdu hodně zvětšovala, ale měla malé zorné pole a udržet ji nebylo snadné. Naposledy jsem sáhl po 15x70 a ihned jsem měl jasno. Podstatně větší zorné pole než 25x70 a tudíž při malém zakomíhání s dalekohledem jsem se ještě nacházel v zorném poli dalekohledu. Hmotnosti pod 1,4 kg se nedalo vzhledem k rozměrům a technice dalekohledu nedalo nic vytknout. Dalekohled má perfektní pogumování a to dokonce i vepředu kolem objektivů. Má to tu výhodu, že pokud chcete něco pozorovat přes sklo okna, tak si dalekohled můžete opřít objektivy o sklo - okno a ani dalekohled nepoškodíte. Jediný probém byl příliš úzký řemínek na zavěšení dalekohledu na krk. Ihned jak jsem ho viděl, tak jsem si rovnou pořídil asi za 300 Kč neznačkový neoprénový řemínek na fotoaparát. Vímmoc dobře, jaké to je pochodovat celý den s dalekohledem, který má stejně silný řemínek a ještě k tomu je 2x lehčí než 15x70....
Dalekohled mohu jedině doporučit, splnil nadmíru mé očekávání. Optika a režim ostření jsou perfektní.
Hodnotím se jako zkušený uživatel.

Celestron SkyMaster 25x70

Celestron SkyMaster 25x70

Přidáno: 12. srpna 2012

Zakoupeno v alemat.cz

zboží koupeno jako dárek a obdarovaný velice spokojen

Celestron Outland X 10x42

Celestron Outland X 10x42

Ověřený zákazník Profizona.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. srpna 2012

Zakoupeno v Profizona.cz

• Vzhled
  • Hmotnost
  • Kvalita zpracování

Po dlouhém váhání a rozmýšlení mezi klasickým dalekohledem a typem H a různých značek,padla volba na tento dalekohled, protože za tuhle cenu (cca 2000kč)má i to co dalekohledy v jiné cenové kategorii.Mám ho sice krátce, ale krásná podívaná.Přiblížení 10x je akorát,méňe nemá cenu.Žádný třes se nekoná a zaostření je od pár metrů.Skvěle se drží díky pogumovanému tělu, malé hmotnosti a velikosti.Zatím nemám co bych vytknul,to ukáže čas.Dalekohled má hezké pouzdro s kapsou.Možnost připnutí na opasek nebo zavěšení na krk.Dalekohled mám hlavně na turistiku a myslím že splní má očekávání.Chybu i ostudu s ním neuděláte.

Přidáno: 31. července 2012

• Příslušenství
  • Dílenské zpracování

Za málo peněz dost muziky, je ale bohužel znát, že produkt byl vyroben v Číně. Nicméně svou úlohu splní.

Přidáno: 17. července 2012

(naposledy upraveno 17. července 2012)

• slušná cena i zpracování, velký průměr čoček- dobrá světelnost...
  • drobet větší hmotnost... (ale vyvážená kvalitní skleněnou optikou)

Za přijatelnou cenu slušný dalekohled s dobrou optikou a světelností.Rozhodoval jsem se mezi 25x70 ale z obav ,že obraz bude "z ruky" již rozkmitaný a při pozorování na větší vzdálenosti s velkým šumem, jsem zvolil "jen" 15x70 . Ale toto zvětšení je dostačující i při pozorování na vice jak cca 50km
(z brdských kopců jsem za dobrého počasí pozoroval bez problémů i točící se větrníky a kapli nad Měděncem v Krušných horách...)

Přidáno: 12. července 2012

Dárek pro dědu